Renkantis minkštą baldą daug dėmesio skiriama ir audiniui. Prieš perkant baldą svarbu pagalvoti ir apie baldo paskirtį, jo naudojimo intensyvumą. Šie ir daugelis kitų sudėtinių veiksnių gali padėti Jums išsirinkti geriausią audinio sprendimą. Galime Jums pasiūlyti labai platų audinių gamintojų ir spalvų pasirinkimą. Mūsų dizaineriai pakonsultuos ir pasiūlys Jūsų poreikius geriausiai atitinkantį audinį. Prieš renkantis ir galvojant koks audinys galėtų atitikti Jūsų poreikius, siūlome susipažinti su pagrindinėmis baldinių audinių rūšimis:

 

Saniliniai_audiniai

Žakardiniai audiniai. Šis audimo būdas pavadintas Žozefo Mari Žakardo Žakardo, kuris XIX amžiaus pradžioje sugebėjo mechanizuoti šį, daug rankų darbo reikalavusį audimo būdą, vardu. Už sukurtas audimo stakles Prancūzijos imperatorius Napoleonas Ž.M.Žakardui skyrė pensiją iki gyvos galvos. Žakardiniuose audiniuose piešinys sukuriamas tarpusavyje supinant įvairių spalvų siūlus. Taip išaudžiamasaudinys su reljefiniu piešiniu. Naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis, į audinį galima perkelti įvairiausio sudėtingumo ir spalvingumo piešinius. Žakardiniai audiniai pasižymi geromis naudojimo savybėmis, jie tvirti, kadangi piešinys išaustas, jis neišbluks ir neišsitrins.

 

Zakardiniai_audiniai

Šeniliniai audiniai. Šiam tipui priskiriami žakardiniai audiniai, kuriems išausti naudojami šeniliniai siūlai. Tai sudėtingos struktūros, pūkuotas ir purus siūlas, supintas su plonesniu siūlu. Jo pavadinimas kilo iš prancūziško žodžio „chenille“ (vikšras). Šeniliniai siūlai audiniui suteikia minkštumo, pūkuotas paviršius sukuria šiltą ir jaukų įspūdį. Šenilinius audinius labai patogu naudoti. Kokybiškas audinys „nesipilinguoja“ t.y. nesusidaro pūko kamuoliukai.

 

 

 

Pliuso_audiniia

Pliušas. Šie audiniai dar vadinami veliūru arba velvetu. Tai minkšti, pūkuoti, švelnūs įvairių reljefinių piešinių audiniai. Paprastai šie audiniai gaminami naudojant „face to face“ technologiją. Iš pradžių du audinio pagrindai vienas prieš kitą supinami siūlais. Tuomet šie siūlai perpjaunami ir taip gaunami du audiniai su vienodais piešiniais ir faktūra. Iš čia ir kilo audimo technologijos pavadinimas „face to face“ (veidas į veidą“).

 

 

Marginti_audiniai_1

Marginti audiniai. Marginti audiniai nuo kitų skiriasi tuo, kad piešinys ant audinio sukuriamas ne audimo, o marginimo technologija. Ant jau išausto pagrindo, naudojant iš anksto ant specialaus terminio popieriaus sukurtą piešinį ar raštą, specialia technologija jis perkeliamas ant audinio. Margintiems audiniams gali būti naudojami įvairūs pagrindai – žakardiniai, šeniliniai, flokai. Margintas audinys papildomai padengiamas atsparia saulės spinduliams ir trinčiai danga, todėl jų geros eksploatavimo savybės. Šia technologija gaminami įvairiausių piešinių ir spalvų audiniai. „Audėjas“ siūlo rinktis daugiau kaip iš 400 įvairių margintų audinių.